10. Kutatók Éjszakája a 25 éves TTK-n

2017. szeptember 8., 10:27

Szeptember 29-én, a Kutatók Éjszakáján, a Természettudományi Kar ismét szeretettel vár mindenkit már délutántól az Ifjúság útján.

A kutatók a hétköznapokban tapasztalható csodák mögött álló színes egyéniségek - ezt igyekszik bemutatni évről-évre szeptember utolsó péntekén a Kutatók Éjszakája. Karunkon immár 10. éve mutatjuk be érdekes, izgalmas, olykor meghökkentő programok keretében a tudományos módszereket és eredményeket, hozzuk közelebb a tudósokat, kutatókat érthető, élvezhető, szórakoztató formában. Ezen a délutánon és estén az érdeklődők megismerkedhetnek a kutatói munka szépségeivel és izgalmával, megtudhatják, hol és hogyan dolgozik egy kutató, milyen kihívások érik, és hogyan küzdi le a nehézségeket?

A sokéves hagyománynak megfelelően kinyílnak a laborajtók, kicsik és nagyok személyesen találkozhatnak a kutatókkal, kipróbálhatják eszközeiket, találmányaikat, megismerhetik a munkájukat előadások és tudományos-szórakoztató programok keretében.

Programjaink:

• Paleodiéta - Ki kicsodát evett meg az ősvilágban?
  • Villan, durran, szikrázik - A látványos kémia válogatott kísérletei
  • "A láthatatlan légió”: Mikroszkopikus lények láthatóvá tétele, vizsgálata
  • Jószagú nők és jószagú férfiak
  • Forró vonal a testedhez
  • Árvizek a homokozóban
  • Aliens vs. predators – inváziós fajok vizeinkben
  • Ez is fizika! Meghökkentő fizikai kísérletek
  • Rezonanciában a világgal – fizikai kísérletek
  • Virtuális valóság (VR) a fizikában
  • Kalandozás a vírusok világába
  • I-Eye: A vakság gyógyításától a szembe ültethető okostelefonig
  • Kvantumvalóság – álvalóság?
  • A láthatatlan és a látható lézersugár – Terahertzes laboratóriumi bemutató
  • Élet és talajok
  • Ősmaradványok és kutatásuk
  • Érdekes kémiai kísérletek – Avagy a látványos kémia kicsiben /Gyerekprogram!
  • Nézzünk a vízbe!
  • Van-e a nyúlon SAPka? Kitörés a nemzetközi piacra Magyarországról – vállalatirányítási rendszerekkel.
  • Játékszoba
  • Az elme, a matematika és a világegyetem
  • „Véget ért-e az éjjel?” avagy a Magyar Labdarúgó Válogatott kudarcai Berntől Andorráig tudományos megközelítésben
  • Egészség(es) művészet
  • Tények és tévhitek az alkoholfogyasztásról
  • Színes kémia a hétköznapokban
  • Modern kiborgok – mesterséges szemek és agyimplantátumok a 21. század orvostudományában
  • A természet kosarából
  • Mozogj velünk 5 percet!

Részletes TTK program

Részletes programleírások és regisztráció a Kutatók Éjszakája központi honlapján.