Bemutatták Katics László új könyvét

2016. március 25., 12:20

Dr. Katics László, karunk egyetemi docense „Kondicionális és koordinációs képességek fejlesztése” címmel írt sporttudomány témájú könyvet, mely új szemszögből közelíti meg a sportolók fizikai felkészítését.

A szakmai kötet budapesti bemutatóján több kiváló volt és jelenlegi sportoló, illetve neves sportvezető megjelent. Karunkat a szerző mellett Dr. Gábriel Róbert dékán és Zag Gábor dékáni hivatalvezető képviselte.

„A testnevelés és sport, különböző színterein - tartalmi, didaktikai aspektusból - lényeges szerepet kell tulajdonítani a sportteljesítmények feltételeként szereplő energetikai hátterű kondicionális, illetve a mozgások szabályozásában, a mozgástechnikai készségek célszerű kialakításában vezető szerepet játszó koordinációs testi képességeknek és a velük kapcsolatos pszichikai tulajdonságoknak, valamint fejlesztésük módszereinek” – mondta Dr. Katics László könyvével kapcsolatban az M4 Sport beszámolójában.

Dr. Magyar Zoltán (Kétszeres Olimpiai Bajnok, háromszoros Világ-és Európa-bajnok tornász, a Nemzet Sportolója, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke és a Magyar Torna Szövetség elnöke), illetve Kásás Zoltán (Európa-bajnok és világbajnok, olimpiai ezüstérmes sportoló, mesteredző, a háromszoros olimpiai bajnok magyar férfi vízilabda válogatott pályaedzője; jelenleg a Magyar Vízilabda Szövetség szakmai és képzési igazgatója, az edzőképzés vezetője) személyesen ajánlották a könyvet.

Az eseményen részt vett sportolók és sportvezetők:

• Kásás Tamás (Háromszoros olimpiai bajnok, illetve háromszoros BL-győztes, valamint KEK és LEN- kupa győztes vízilabdázó. Budapest díszpolgára. Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének és az Úszó Hírességek Csarnoka tagja).
  • Dr. Szívós István (Olimpiai és világbajnok, kétszeres olimpia harmadik, valamint VB második, illetve kétszeres Európa-bajnokvízilabdázó, edző, sportvezető, fogorvos. Az évszázad magyar vízilabda-válogatottjának tagja, illetve az Úszó Hírességek Csarnoka tagja. Jelenleg a Magyar Vízilabda Szövetség Utánpótlás Bizottságának elnöke).
  • Nemcsik Balázs (a Magyar Vízilabda Szövetség főtitkára).
  • Csernoviczki Éva (Olimpiai bronzérmes, kétszeres Európa-bajnok, háromszoros EB második, kétszeres EB harmadik, VB harmadik, illetve háromszoros U23-as EB első helyezést elért cselgáncsozó).
  • Csernoviczki Csaba (Többszörös magyar cselgáncsbajnok, mesteredző)
  • Ungvári Miklós (Olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok, háromszoros VB harmadik és háromszoros EB második, illetve főiskolai vb-n első helyezést elért cselgáncsozó).
  • Gyulai Miklós (a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke, volt téli olimpikon).
  • Bordán Dezső (Többszörös magyar bajnok tornász, olimpikon. Torna mesteredző. Húsz éven át a magyar, majd 12 évig az osztrák férfi tornász válogatott vezetőedzője).

Az Univ TV beszámolója az eseményről:

Az M4 Sport által készített riport a Katics könyv bemutatójáról ide kattintva megtekinthető (5:50-től)

könyv