Jubileum 650 25 éves a TTK

Beszámoló a Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozójáról

2015. október 13., 14:06

A Sportszakos Hallgatók 64. Sporttalálkozóján karunk sportszakos hallgatói kiemelkedő eredményeket értek el a PTE képviseletében.

A Sportszakos Hallgatók 64. Sporttalálkozója (SHS) idén Egerben, az Eszterházy Károly Főiskola szervezésében került megrendezésre. A Pécsi Tudományegyetemet a Sporttudományi és Testnevelési Intézet sportszakos hallgatói és oktatói képviselték október 8-9. között az országos szintű sportrendezvényen. A minden évben megrendezésre kerülő eseményen hat egyetem csapatai mérték össze tudásukat atlétika, úszás, kézilabda, kosárlabda és röplabda sportágban.

A versenyen a PTE hallgatói az alábbi kimagasló eredményeket és helyezéseket érték el:

Atlétika

Női eredmények:

100m síkfutás: Dan Eszter IV. hely

Férfi eredmények:

  • távolugrás: Társi Gergely IV. hely
  • súlylökés: Sólyom László I. hely – különdíjas; Nagy Bence IV. hely
  • 4x100m-es váltófutás: Kölkedi Ákos, Cseresznyés Bálint, Nagy Bence, Társi Gergely IV. hely

Csapatvezető: Hajduné Dr. László Zita

Úszás

Női eredmények:

  • 50m női gyorsúszás: Hegyi Brigitta II. hely
  • 50m női mellúszás: Sándor Nikolett III. hely
  • 50m női hátúszás: Tomozi Zsófia II. hely
  • 50m női pillangóúszás: Kárpáti Emma II. hely
  • 4x50 m női vegyes váltó: II. hely

Férfi eredmények:

  • 50 m férfi gyorsúszás: Halász Robin IV. hely
  • 50m férfi mellúszás: Rozanovics Ádám I. hely
  • 50m férfi hátúszás: Kolmer Zsolt I. hely
  • 50m férfi pillangóúszás: Gogolák Dániel II. hely
  • 4x50 m férfi vegyes váltó I. hely
  • 8x50 m gyors intézményi váltó: PTE II. hely

Csapatvezető: Rozanovics Ádám

Kézilabda

PTE III. hely

A csapat tagjai: Müller Dzsenifer, Soó Réka, Horváth Laura, Horváth Zsófia, Szöllősi Dalma, Szöllősi Stella, Lenge Petra, Pap Zsófia

Legjobb kapus: Müller Dzsenifer

Csapatvezető: Paic Róbert

Kosárlabda

PTE VI. hely

A csapat tagjai: Nagy Bence, Moósz Milán, Pölöske Kornél, Buday Attila, Kiss Milán, Földes Dávid, Koller Tamás

Csapatvezető: Meszler Balázs

Röplabda

PTE I. hely

A csapat tagjai: Demeter András (csapatvezető), Joó Márkus, Portik Ádám, Mihalovics Márk, Kulcsár Petra, Szarka Vivien, Schrauff Júlia, Molnár Mercédesz