Beszámoló a Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozójáról

2015. október 13., 14:06

A Sportszakos Hallgatók 64. Sporttalálkozóján karunk sportszakos hallgatói kiemelkedő eredményeket értek el a PTE képviseletében.

A Sportszakos Hallgatók 64. Sporttalálkozója (SHS) idén Egerben, az Eszterházy Károly Főiskola szervezésében került megrendezésre. A Pécsi Tudományegyetemet a Sporttudományi és Testnevelési Intézet sportszakos hallgatói és oktatói képviselték október 8-9. között az országos szintű sportrendezvényen. A minden évben megrendezésre kerülő eseményen hat egyetem csapatai mérték össze tudásukat atlétika, úszás, kézilabda, kosárlabda és röplabda sportágban.

A versenyen a PTE hallgatói az alábbi kimagasló eredményeket és helyezéseket érték el:

Atlétika

Női eredmények:

100m síkfutás: Dan Eszter IV. hely

Férfi eredmények:

• távolugrás: Társi Gergely IV. hely
  • súlylökés: Sólyom László I. hely – különdíjas; Nagy Bence IV. hely
  • 4x100m-es váltófutás: Kölkedi Ákos, Cseresznyés Bálint, Nagy Bence, Társi Gergely IV. hely

Csapatvezető: Hajduné Dr. László Zita

Úszás

Női eredmények:

• 50m női gyorsúszás: Hegyi Brigitta II. hely