Gyakorlós kisdiákok látogatása a Kémiai Intézetben

2016. március 29., 9:45

2016.március 5-én, a szombati oktatás nélküli munkanap adta lehetőséget kihasználva a PTE Gyakorló Általános Iskola egyik negyedikes osztálya laborlátogatáson vett részt a TTK Analitikai Analitikai és Környezeti Kémia Tanszékén.

A 21 gyereket két tanítójuk kísérte el, a tanszéki labor egészen megtelt a látogatókkal. A 10-11 éves gyerekek a környezetismeret tantárgy keretében már megszerezték első kémiai ismereteiket, alapvető anyagismereteik is vannak. Erre a tudásra építve a délelőtt folyamán számos bemutató-kísérletet láthattak és jó néhány tanulókísérletet végezhettek el a laborban. A kísérleti tapasztalatok számukra értelmezhető magyarázata igazán nagy kihívás volt, de a visszajelzések alapján ezen a téren is hasznosnak bizonyult a laborban töltött délelőtt.

Dr. Csóka Balázs
Kémiai Intézet