Kiemelkedően sikeres magyar szereplés a Nemzetközi Földrajzi Diákolimpián

2016. augusztus 22., 10:53

Kiemelkedően sikeresen szerepelt a magyar csapat a Nemzetközi Földrajzi Diákolimpián, a versenyre történő felkészítés pedig immár 15 éve a PTE TTK Földrajzi Intézetéhez kötődik.

Az évente megrendezett iGEO – International Geography Olympiad rendezvényére ezúttal 13. alkalommal gyűltek össze Pekingben a világ 43 országából a legtehetségesebb 16 és 19 év közötti geográfusok. A magyar csapat tagjait hagyományosan a PTE Földrajzi Intézete által szervezett HunGeoContest angol nyelvű földrajzi versenyen válogatjuk, felkészítésüket az intézet oktatói végzik a Természettudományi Karon. Az idei szereplés minden idők legjobbja, hiszen a csapat mind a négy tagja éremmel térhet haza. A legfényesebben Csontos Gábor (Szekszárdi Garay János Gimnázium) ezüstérme csillog, de nem sokkal maradtak el tőle a többiek sem: Stein Ármin Krisztián (Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium), Steenhuis Nathaniel (Pécsi Janus Pannonius Gimnázium) valamint Kovács Eszter (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium), akik mindhárman bronzérmet szereztek. A csapat vezetője dr. Trócsányi András egyetemi docens, a verseny hazai koordinátora Bálint Dóra doktorandusz volt. Gratulálunk a sikeres versenyzőknek, tanáraiknak, szüleiknek!

A csapattal még az indulás előtt vettünk fel egy rövid interjút:

Balról jobbra: Stein Ármin, Steenhuis Nathaniel, Csontos Gábor, Kovács Eszter