Nagyszerű szereplés a judo MEFOB-on

2016. december 1., 10:00

Eredményesen szerepeltek a Pécsi Tudományegyetem hallgatói a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokságon judo sportágban.

Rekord létszámú nevezéssel, 380 hallgató részvételével rendezték meg Budapesten 2016. november 27-én a 2016/2017. tanév Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságát judo sportágban. A Pécsi Tudományegyetemet 34 hallgató képviselte profi és amatőr kategóriában. A profi kategóriában olimpikonok és válogatott kerettagok is indultak. Cirjenics Miklós riói olimpikon térdműtétét követően vállalta az egyetemi csapattagságot, ahogy elmondta, ezt kötelességének érezte. Pupp Réka számos junior és U23-as nemzetközi verseny helyezettje is egyetemünk színeiben lépett tatamira. A profik mellett erősítést kaptunk amatőr kategóriában „rokonsportágunk”, a birkózás képviselőitől, valamint azon hallgatóktól, akik a kötelező küzdősport órákon kívül is vállalták a felkészülést a versenyre. A csapat rendkívüli teljesítménnyel állt helyt, kiváló küzdelmekkel és rengeteg ipponnal juttatták a Pécsi Tudományegyetemet az összesített csapatversenyben a II. helyre a Testnevelési Egyetem mögött.

Külön köszönetet érdemelnek a felkészítő edzők: Romváry Attila, Kersics Antal, Kersics Dávid, Ginder József, Hangyási László, Braun Ákos, Kárpáti Gábor és Gard Richárd.

A PTE hallgatóinak egyéni eredményei (TTK-s hallgatók neve kiemelve):

I. helyezettek

• Bathó Vanessza Karina amatőr, 57kg
  • Huszár Martin profi, 90kg
  • Bak Barnabás amatőr, 73 kg

A nagy létszámú mezőnyben kiválóan küzdő és helytálló, de helyezetlenül záró hallgatóink: Kovács Zsolt, Rónyai Péter, Gyöngyösi Áron, Aradi Richárd.

A felkészülés során sérülést szenvedtek, így sajnos nem indulhattak el a versenyen: Buzsáki Bálint, Gombor Péter, Tomozi Anna Zsófia, Nagy Attila, Gard Richárd.