PANDORA-Horizon 2020 támogatást nyert Hernádi Szabolcs

2017. január 30., 13:00

Az Európai Bizottság PANDORA-Horizon 2020 kiírásában nyert támogatást Hernádi Szabolcs Biológia MSc hallgatónk.

Hernádi SzabolcsA rendkívül kompetitív mezőnyben az Állatszervezettani és Fejlődésbiológiai Tanszék másodéves MSc szakdolgozója (témavezető: dr. Molnár László) a kiválasztottak közé került a BSc végzettség megszerzéséhez írt szakdolgozata és egy konferencia kötetben publikált angol nyelvű tanulmánya alapján.

Az Európai Bizottság PANDORA-Horizon 2020 projektje (Marie Sklodowska-Curie European Training Network) összesen tíz, egyenként három év időtartamú munkaszerződést (évi 10 millió Ft-nak megfelelő fizetés, és havi 113 ezer Ft-nak megfelelő természetbeni juttatás) biztosít az EU tagállamaiban élő, kiemelkedő tehetségű hallgatók számára a PhD-fokozat megszerzéséhez. A kiválasztott hallgatók élvonalbeli európai egyetemek és kutatóintézetek laboratóriumaiban sajátíthatják el azokat az elméleti ismereteket és korszerű kísérleti protokollokat, amelyek alkalmazásával az élvonalbeli tudományos folyóiratok igényeinek megfelelő tudományos eredményeket érhetnek el (a kutatások költségeit a laboratóriumok fedezik).

Hallgatónknak ezúton is gratulálunk!