Jubileum 650 25 éves a TTK

Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozója

2016. október 13., 14:01

Karunk Sporttudományi és Testnevelési Intézetének (STI) hallgatói az összesített csapatversenyben a második helyet szerezték meg a nyíregyházi sporttalálkozón.

2016. október 6-7. között került sor Nyíregyházán a Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozójára. Az évente megrendezett sportversenyt a STI jogelődje hívta életre, s azóta is töretlenül működik, amit az is bizonyít, hogy az idei volt a 65. Sporttalálkozó, melyre minden képzőintézmény teljes csapattal érkezett. A PTE TTK STI képviseletében versenyző hallgatók a következő eredményekkel tértek haza:

Csapatverseny (összesített eredmény)

  1. Testnevelési Egyetem, 61 pont
  2. Pécsi Tudományegyetem, 55 pont
  3. Szegedi Tudományegyetem, 38 pont
  4. Eszterházy Károly Egyetem, 28 pont
  5. Nyíregyházi Egyetem, 19 pont
  6. Nyugat-Magyarországi Egyetem, 14 pont

Úszás

  • 50m férfi gyors: Falusi Dávid 4. hely
  • 50m női gyors: Tomozi Zsófia 1. hely
  • 50m férfi mellúszás: Gogolák Dániel 2. hely
  • 50m női mellúszás: Somogyi Dorina 3. hely
  • 50m férfi hátúszás: Horák Benjámin 2. hely
  • 50m női hátúszás: Pálfi Aliz 2. hely
  • 50m férfi pillangó: Vörös Benjámin 1. hely
  • 50m női pillangó: Kárpáti Emma 1. hely
  • 4x50m férfi vegyes váltó: PTE 2. hely
  • 4x50m női vegyes váltó: PTE 2. hely
  • 8x50m gyors intézmény váltó: PTE 2. hely

Atlétika

  • Férfi súlylökés: Sólyom László 1. hely és Különdíj
  • Női távolugrás: Hógli Claudia 2. hely
  • Női 100m: Varga Melinda 6. hely
  • Férfi 100m: Cseresznyés Dávid 4. hely
  • Női súlylökés: Kulcsár Gréta 6. hely
  • Női 4x100m: Varga Melinda, Kulcsár Gréta, Hógli Claudia, Horváth Petra 6. hely

Röplabdázás (MIX)

PTE csapata 1. hely (Németh Zsófia, Molnár Mercédesz, Schrauff Júlia, Szarka Vivien, Portik Ádám, Horák Benjámin, Demeter András, Baji Péter, Tenyér Sára)

Legjobb női játékos: Németh Zsófia

Kispályás labdarúgás

PTE csapata 2. hely (büntetőkkel) (Vörös Martin, Varga Tamás, Horváth Milán, Nagy Attila, Horváth Tamás, Haraszti István, Sólyom Gábor, Vénosz Soma)

Gólkirály: Vénosz Soma

Női kosárlabda

PTE csapata 5. hely (Hartmann Virág, Pécsi Dorottya, Besenyei Zsófia, Gyuricza Kitti, Mányoki Fanni, Bizderi Nikolett, Vidák Anna, Göncz Bernadett)

Férfi kézilabda

PTE csapata 6. hely (Grőber Mátyás, Horváth Gergő, Toronyai Ádám, Matos Péter, Péter Bálint, Balaskó László, Tóth Mátyás, Fehér Gergő, Gyenes Balázs, Csernyik Máté)

Minden résztvevőnek gratulálunk!

  • Csapatvezető tanár: dr. Váczi Márk
  • Szervező tanár: Meszler Balázs
  • Kísérő tanárok: dr. Németh Zsolt, dr. Tóth Ákos, dr. Wilhelm Márta