Tanévzáró Ünnepi Szenátusi Ülés a PTE-n

2015. június 26., 8:58

A PTE Tanévzáró Ünnepi Szenátusi Ülésén Karunk több munkatársa kapta meg habilitált doktori oklevelét, valamint szintén ez alkalommal adták át a doktori oklevelet a PhD fokozatot szerzett hallgatóinknak. Karunk címzetes egyetemi docense lett Bányai Sándor.

Minisztériumi kitüntetések átadására, professor emeritusi, címzetes egyetemi tanári és címzetes docensi címek adományozására, valamint habilitált doktori, PhD és DLA oklevelek átadására kerül sor 2015. június 24-én a PTE Dr. Halasy-Nagy József Aulában.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa címzetes egyetemi docensi címet, valamint az egyetem címerét ábrázoló ezüst kitűzőt adományozott:

Bányai Sándornak, a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely vezető trénerének

Habilitált doktori oklevelet vehetett át:

A biológiai tudományok területén:

• Dénes Viktória, a PTE Természettudományi Kar adjunktusa
  • Laczkó József, a Természettudományi Kar tudományos főmunkatársa

A fizikai tudományok területén:

• Ádám Péter, a PTE Természettudományi Kar egyetemi docense

A földtudományok területén:

• Szabó Géza, a Természettudományi Kar egyetemi docense

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa sikeres védésük alapján Ph.D. fokozatot ítélt oda az alábbi hallgatóknak. Doctor of Philosophy oklevelet vehet át:

A biológiai tudományok területén:

• Herczeg Róbert

A kémiai tudományok területén:

• Kőnigné Péter Anikó, a PTE Természettudományi Kar tanársegédje

A neveléstudományok területén:

• Morvay-Sey Kata, a PTE Természettudományi Kar tanársegédje

Forrás: PTE

Bányai SándorBányai Sándor a hazai élménypedagógia művelője, tréner, facilitátor. Döntő szerepet játszik a tapasztalati tanulás/tanítás legmodernebb eszközeinek mind a hazai, mind a Kárpát-medencei magyar nyelvű oktatásban való terjesztésében, valamint az Egyetemünkön való bevezetésében. Kiváló kurzusain nemcsak a Szakkollégisták, vagy a hallgatók, de a tapasztalati tanulás/tanítás eszméje és gyakorlata iránt nyitott egyetemi oktatók is eredményesen vesznek részt.