"Tesis" hallgatóknak szurkolhatunk az Olimpián

2016. augusztus 8., 10:20

A Természettudományi Kar Sporttudományi és Testnevelési Intézetének két volt és egy jelenlegi hallgatójának szurkolhatunk a XXI. nyári olimpián Rióban, judo sportágban.

Csoknyai László, Cirjenics Miklós és Bor Barna.
Forrás: Bor Barna Facebook-oldala
Bor Barna testnevelő tanárként végzett Intézetünkben, Csoknyai László pedig a testnevelő-edző szak hallgatója volt. Cirjenics Miklós jelenleg is sportszervező szakos hallgatónk. Barna +100 kg-ban lép augusztus 12-én tatamira, Laci 81 kg-ban augusztus 9-én, Miki pedig augusztus 11-én 100 kg-ban.

Két további versenyző, Csernoviczki Éva és Ungvári Miklós erőnléti felkészítőjeként intézetünk egyetemi docense dr. Katics László is kivette a részét a judo válogatott felkészítéséből.

Judo sportágban nyolc magyar judós kvalifikálta magát a riói játékokra, így értük szurkolhatunk mától: Csernoviczki Éva (48kg), Karakas Hedvig (57kg), Joó Abigél (78kg), Ungvári Miklós (73kg), Csoknyai László (81kg), Tóth Krisztián (90kg), Cirjenics Miklós (100kg) Bor Barna (+100kg).

Eredményes szereplést, sok sikert kívánunk nekik, büszkék vagyunk rájuk!

Csoknyai László, Cirjenics Miklós és Bor Barna.
Fotó: Molnár Gyula/Paksi Hírnök