TTK bemutatkozó előadás Barcson

2016. január 4., 12:06

A barcsi Széchényi Ferenc Gimnáziumban tartott bemutatkozó előadást decemberben a TTK.

Karunkat több intézet oktatója képviselte, a programot a Földrajzi Intézet (Máté Éva PhD hallgató) szervezte.

A rendezvény első felében a Természettudományi Karról, képzéseinkről, a kar adta lehetőségekről beszélt dr. Pirisi Gábor (Földrajzi Intézet), majd az intézetek rövid bemutatása következett. A második órában az iskola helységeket biztosított a kar számára, ahol minden kolléga szakterületének megfelelően tarthatott órákat a diákoknak. A földrajzi témájú előadás helyszíne az aula maradt, ezen vett részt a legtöbb diák, az előadás témája a 2015-ben tapasztalt migrációs krízis földrajzáról szólt. Dr. Németh Zsolt (STI) tartott különleges testnevelés órát az iskola tornatermében, Jenák Ildikó (MII) egy rendhagyó informatika órát „vezényelt le”, Mátai Anikó PhD hallgató pedig a biológia iránt érdeklődőknek adott elő.

A rendezvény sikeres volt, sok diák hallgatta meg mondandónkat figyelmesen, érdeklődéssel. Ezúton is köszönjük a segítségét a Széchényi Ferenc Gimnázium földrajz szakos tanárnőjének, Csokor Rékának!