Újabb együttműködési megállapodás

2016. december 16., 9:00

Karunk együttműködési megállapodást kötött a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolával, melynek köszönhetően természettudományos tárgyakat is lehet választani a főiskola tanárképzései között.

A megállapodást dr. Gábriel Róbert PTE TTK dékán és Cziglányi Zsolt PHF rektor írta alá ünnepélyes keretek között csütörtökön, december 15-én.

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola (PHF) és a PTE Bölcsészettudományi Kara között 2014-ben létrejött együttműködési megállapodás alapján az elmúlt két tanévben lehetővé vált a hittanár szak párosítása öt közismereti tanárszakkal. Ez a közös képzés eredményesnek bizonyult, ezért a PHF a jövő tanévtől az együttműködést kiterjeszti a PTE Természettudományi Kara által gondozott tanárszakokra is.

A tegnap aláírt megállapodás révén 2017 szeptemberétől Pécsett a következő tanári szakpárok is választhatóvá és elérhetővé válnak a felvételizők számára:

• Biológiatanár - hittanár-nevelőtanár
  • Fizikatanár - hittanár-nevelőtanár