Judo MEFOB

2017-11-20 11:15:03

A 2017. november 18-án Budapesten az UTE Horváth István judo termében megrendezett JUDO MEFOB-on a Pécsi Tudományegyetemet 26 hallgató képviselte profi és amatőr kategóriában. Két kiválóságunk Cirjenics Miklós és Pupp Réka jelenleg Japánban készülnek a 2018-as judo versenyekre, így idén nélkülöznie kellett őket a csapatnak. A PTE válogatottat azonban erősítette Boros Bence a 2017. évi Coimbrában megrendezett EUSA Európai Egyetemek Európai Bajnokságának 2. helyezettje, valamint az ott eredményesen szerepelt Windischmann Bence és Bognár Péter is.

A profik mellett, erősítést jelentett az amatőr kategóriában „rokonsportágunk”, a birkózás képviselőinek részvétele, valamint azon hallgatók szereplése is, akik a kötelező küzdősport órákon kívül is vállalták a felkészülést a versenyre. Amatőr kategóriában Vadkerti-Tóth Viktor +100kg-ban idei elsőségével már négyszeres egyetemi bajnok!

A csapat rendkívüli teljesítménnyel állt helyt, kiváló küzdelmekkel és rengeteg ipponnal juttatták a Pécsi Tudományegyetemet az összesített csapatversenyben a 2. helyre a Testnevelési Egyetem (TEF) mögött. A csapatversenyben a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) zárt a harmadik helyen.

A hallgatók egyesületeikben, valamint a Pécsi Küzdősport Egyesület Judo Szakosztályának felkészítő edzésein készültek a megmérettetésre, köszönjük edzőik felkészítő munkáját, valamint a PTE Sportiroda támogatását!

Felkészítő edzők: Romváry Attila (PKSE), Braun Ákos és Hangyási László (ASE), Ginder János (MTE), Radics Attila (Mogyi-BJC), Kéki Marcell (KJC), Horváth László (UTE), Janacsek László.

Csapatvezető: Dr. Morvay-Sey Kata egyetemi adjunktus (PTE ETK)

A Pécsi Tudományegyetem hallgatóinak eredményei a következők voltak (letölthető)

Gratulálunk az eredményekhez!

PROFI KATEGÓRIÁBAN