Judo MEFOB 2018

2018-12-08 23:00:17

A Judo Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon ismét szép eredményt ért el a Pécsi Tudományegyetem csapata, melyben nagyobb részt Karunk hallgatói szerepeltek.
A 2018. november 10-én Budapesten megrendezett judo MEFOB-on a Pécsi Tudományegyetemet 19 hallgató képviselte profi és amatőr kategóriában. A profi kategóriában induló judokák mellett, erősítést jelentett amatőr kategóriában a „rokonsportág”, a birkózás képviselőinek részvétele, valamint azon hallgatók szereplése is, akik a kötelező küzdősport órákon kívül is vállalták a felkészülést a versenyre.

Amatőr kategóriában VADKERTI TÓTH VIKTOR +100kg-ban idei elsőségével már ötszörös egyetemi bajnok, így a PTE eddigi legeredményesebb versenyzője a judo MEFOB-ok történetében
Minden induló PTE hallgató pontszerző helyen zárt a rendkívül nagyszámú indulót felsorakoztató versenyen, ahol a PTE összesített csapatversenyben a 3. helyet szerezte meg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Testnevelési Egyetem mögött.

A csapatban 12 TTK-s hallgató szerepelt a két kategória különböző súlycsoportjaiban, és a következő egyéni eredmények születtek: ITT

Gratulálunk a szép eredményhez valamennyi versenyzőnek és a felkészítőknek!

Profi kategória
1. helyezett
• Boros Bence 73 kg (TTK-ETK)
• Godina Nóra 70 kg (TTK)